Ti hogyan működtök családi egységként, azaz csapatként? Mi a ti erőtök, amikor együtt kell megoldanotok egy próbatételt? Vettetek már részt együtt kihívásokon? Lássuk, mit ad nektek a csapatmunka, hogyan erősítheti meg a családotokat!
Maga a próbatétel eseménye várakozással tölthet el, beszédtémát ad, és lelkesít. Izgatottság, kiváncsiság érzése és a felkészülés varázslatos pillanatai várhatnak rátok. Egy csapatnév és csapatkiáltás kitalálása, vagy akár egy egyenpóló vagy kiegészítő már előkészíti az összehangolódást. Továbbá készíthettek csapatzászlót is. Kiválaszthatjátok a csapatkapitányt, ami azért lehet fontos, hogy összetartsa a csapatot, szükség esetén döntést hozzon.
Elérkezik a kihívás ideje! A kihívás során elő kell vennetek az addig jól működő stratégiáitokat, de valószínűleg újakat is kell alkotnotok, továbbá terveznetek, szerveznetek kell, és együtt gondolkodnotok. A próbatétel varázsereje abban rejlik, hogy CSAK EGYÜTT állhatjátok ki, és oldhatjátok meg a feladatokat, minden csapattag fontos, és nagyon is számít! Eközben saját, egyedi ötleteitek is kibontakozásra kerülhetnek, összeadódva pedig egy fantasztikus egységet alkothatnak. Ez az időtöltés kiválóan alkalmas a családi kommunikáció fejlesztésére. Mert muszáj, hogy mindenkihez eljusson minden szó, megfelelő hangnemben, feszültség nélkül, közös nevezőre jutva, hiszen csakis így érhetitek el a célt.
Milyen egy jó csapat?
- Egységes
- Nem közösít ki senkit
- Védelmez, támogat, segít
- Bíztat, lelkesít
- Bátorságot ad
- Elkap, ha elesnél
- Növeli a biztonságérzetet, a valahová tartozás és az elfogadás érzését, továbbá a bizalmat
- Mindig többre sarkall
A csapatban való tanuláshoz és fejlődéshez semmi sem fogható! Ezt a tudást és élményt máshogyan nem tudod megszerezni! A család, mint csapat pedig ennél is többet ad Nektek! A móka során kiválóan megismerheted a családod tagjainak olyan oldalát is, amit még nem láttál, miközben minőségi időt töltötök együtt!
Milyen új belső élményt adhat a család bármely tagjának?
- „Bízom magamban, hogy a csapat értékes tagja vagyok, és én is hozzáteszek valamit az egészhez!”
- „Bízom a másikban, hogy hozzátesz valamit a csapathoz, és támogat!”
- „Bízom a csapatban, mint egységben, hogy megoldást talál minden feladatra, elég erős lesz, és kreatív, a kudarcból pedig tanul majd!”
- „Úgy érzem, hogy nem vagyok egyedül!
- „Úgy érzem, hogy jó együtt játszani, alkotni, feladatokat megoldani!”
- „Úgy érzem, hogy együtt vagyunk erősek!”
- „Büszke vagyok a családomra, mert elég bátrak vagyunk!”
- „Büszke vagyok a családomra, hogy mi olyan család vagyunk, akik sok időt töltenek együtt!”
- „Büszke vagyok a családomra, amikor együtt minden próbatételt kiállunk!
Mi kerül tehát a tarisznyába?
- Jókedv, móka, kacagás, szórakozás, humor
- Minőségi együtt töltött idő
- Egymás megismerése, a másik rejtett tulajdonságainak felfedezése
- Önmagunk rejtett képességeinek megismerése
- Családi összetartozás érzése
- Kitartás
- Kudarctűrőképesség fejlődése
- Egymásért küzdés
- Fontos vagyok, valahová tartozok érzése
- A „családom csúcsszuper” élménye
- Kreativitás
- Feladatmegoldás, stratégiai gondolkodás fejlődése
- Bátorság
- Erő
- Élmények, öröm, vidámság
- Büszkeség
Hogyan viszed tovább ezeket az élményeket a tarisznyádban?
Ez egy rendkívüli alkalom, kizökkent a hétköznapokból, élményt nyújt, jól esik rá emlékezni majd! Az esemény alatti közös fotók pedig bekerülhetnek a családi fotóalbumba, mely a családi narratívát fogja erősíteni! Biztos lehetsz benne, hogy a közös próbatétel megtölti a szíveteket, lelketeket, és teli tarisznyával búcsúzhattok tőle! Ne hagyd ki, mert amit ezáltal nyerhetsz, az pótolhatatlan!