Mi is a komfortzóna?
A komfortzóna egy olyan kényelmi zóna, ahol a megszokott dolgaink vannak. Olyan témák, emberek, kapcsolódások, érzések, lehetőségek találhatók ott, amelyeket megszoktunk, komfortosak számunkra.
Kisgyermekkortól folyamatosan fejlődik velünk együtt, a gyermekkori élményeink nagyban meghatározzák azt, hogy mi van benne.
Azt, hogy a családunk milyen minőségben élte az életét, hogy a szüleink milyen mintákat mutattak nekünk, párkapcsolati, szülői, családi téren, vagy akár emberileg is.
Milyen volt gyermekkorodban a családod élete?
-Többnyire harmónia volt vagy inkább ellentétek?
-Mi volt jellemző a családod hangulatára? Nyugalom vagy feszültség?
-Hogyan viszonyultak hozzád a szüleid? Dicsérettel vagy gyakran megszidtak?
-Mit éreztél jobban? A szeretetet vagy annak a hiányát?
-Pozitív vagy negatív érzések uralkodtak inkább a kapcsolatokon belül?
-Optimisták vagy pesszimisták voltak a szüleid és a családi légkör?
Ami a mindennapjaitokban zajlott, az vált a komfortzónáddá. Ahogy bántak veled, ahogy a szeretetüket kifejezték. Ahogy kommunikáltatok. Ahogy bíztattak, motiválni próbáltak.
Akkor is a komfortzónáddá váltak ezek a dolgok, ha számodra ezek kellemetlenek es kényelmetlenek voltak.
Sokan élik meg felnőtt korban, hogy nem tudnak a pozitív dolgokhoz hogyan viszonyulni, nem tudnak mit kezdeni a segítséggel, mert nem szoktak hozzá.
Jó hír, hogy a komfortzónánk alakítható, szűkíthető, bővíthető, ha szeretnénk új dolgokat befogadni az életünkbe. Ezen mindig jó dolgozni egy kicsit! Lépésről lépésre! A hirtelen változások ijesztőek a legtöbb ember számára, de apránként sokkal kellemesebb egy-egy új dolog kipróbálása, ami aztán szintén a szokásunkká tehető, ha szeretnénk és minket szolgál.
Te milyen új dolgokat próbálnál ki, amit eddig nem mertél?
Illetve mi az, amit a gyermekeidnek közvetítesz folyamatosan?
Ennek tudatában mi az, amit megváltoztatnál a mindennapjaitokban?